Prioritizace v SEO – přednáška pro SEO jako Brno a SEOloger

Stručné shrnutí, poznámky a prezentace z přednášky Prioritizace v SEO. Všem děkuji za účast, příjemnou atmosféru a hlavně skvělou diskuzi na obou akcích!

Prezentace

Brněnská přednáška se konala 23. ledna 2023 v kavárně Trojka pod záštitou uskupení SEO jako Brno.

Prezentace:

Pražská přednáška se konala 2. února 2023 v restauraci 2kk Burger & Grill pod záštitou firmy SEOloger.

Prezentace:

Tipy a odkazy

Krátký vzkaz pro účastníky

Záměrem přednášky bylo jít tematicky do šířky a ukázat, že SEO, respektive optimalizace webů, možná začíná trochu někde jinde, než jste zvyklí. Osobně SEO v klasickém pojetí vnímám jen jako dílek výrazně větší a komplexní skládačky.

Spoustu věcí jsem záměrně generalizoval, dal do extrému nebo nechal bez většího výkladu, aby mohla vzniknout diskuze. Pokud bychom detailně prozkoumali jednotlivé oblasti, tak vždy najdeme spoustu dílčích problémů a potenciál pro diskutování na mnoho hodin.

Znovu raději připomínám. Informace z přednášky neberte dogmaticky. Nenabízím ani neznám žádnou univerzální pravdu. Jen pár zkušeností a podnětů. Zkuste si prostě vybrat něco, co vám dává smysl, a přemýšlet, jak to využít při vaší práci. Zapojte trochu fantazie.

Mám jiný názor

A to je naprosto v pořádku! Můj pohled na věc se vám nemusí líbit. Ani s ním nemusíte souhlasit. Kdybychom se všichni na všem shodli, tak by byl život fakt nuda. Všichni máme trochu jiné zkušenosti, klienty a postupy. Nebojte se sdílet ty svoje. Bez kvalitní opozice a vhledu do alternativních cest se nikam neposunume.

Mám se teď jít učit právo/UX/security/project management?

Bránit vám nebudu. Ale jinak ne, nemusíte. Nesnažte se umět všechno. Ale průběžně získávejte přesahy do jiných oborů. Rozumět jen SEO už nestačí.

Závěrem

Stejně tak, jako zvládáme být často kritičtí při auditech klientských webů nebo v diskuzích na Facebooku, tak stejně kritičtí a přísní bychom měli být i při retrospektivě a introspekci. Koukněte s odstupem i na svoji práci nebo jednání s klientem. Možná budete (ne)mile překvapení.

Výtěžek z akcí byl z části využit na zaplacení pohoštění a zbytek jsme s organizátory věnovali na dobročinné účely. Společně jsme tak podpořili aktivity organizací Lékaři bez hranic (Brno) a Člověk v tísni (Praha).